Lot 34
Januari veiling 2017
Johannes Theodorus (Jan) Schonk (1889-1976)

Bloemstilleven

rechtsonder get.

olieverf op doek, gelakt op paneel, 60x99 cm

Jan Schonk (Schiedam 1889 - Soest 1976) was een veelzijdig kunstenaar. Behalve schilder, aquarellist, etser, lithograaf, pastellist, tekenaar, graficus, en houtgraveur was hij ook illustrator, keramisch ontwerper en keramist. Als graficus was hij bekend met zijn gestileerde houtsneden. Voor plateelfabriek Zuid-Holland creëerde hij fraai vormgegeven plastisch werk: monochroom geglazuurde beeldjes, vooral vogelfiguren voor, maar ook ontwierp hij roofdieren, aapjes en herten.

€ 300,00
€ 400,00

Startbod: € 0