Lot 85
december veiling 2016
Povilas Ricardas Vaitekunas (1940) en Uwe Laysiepen (1943)

'Vincukas' / Lopend figuur.

linksonder get. en in dorso gedateerd 1991

tempera op papier, 63x49 cm

Herkomst: Galerie Oele, Lijnbaansgracht, Amsterdam

Daarbij: Ulay, pseudoniem van Frank Uwe Laysiepen (1943), Het Chinese meisje Song (voor enige tijd de partner van de kunstenaar) (1989-97), c-print, 61x50 cm.

Ulay was met zijn werk in de jaren zeventig en tachtig een belangrijke vertegenwoordiger van de performancekunst. Hij werkte vele jaren samen met Marina Abramović. Tegenwoordig werkt hij als fotograaf aan verschillende projecten. In het werk nu in veiling laat Ulay Song zien in Chinees werktenue, nonchalant achterover geleund tegen een gordijn/muur, met haar werkblouse een beetje open, zodat je één borst ziet. Ze heeft haar pet over haar gezicht getrokken en kijkt naar beneden. Herkomst: Art Affairs, Wittenburgergracht, Amsterdam (2003).

€ 150,00
€ 250,00

Startbod: € 0