Lot 4511
Bronzen sculptuur, Georges Minne (1866-1941)

1897, gesigneerd. Later gietsel.

"L'homme à l'outre", staande man met een zak in de armen.

H. 65 cm

George Minne (1866-1941) was een kunstenaar die het symbolisme aanhing, een kunststroming die rond 1880 ontstond en zowel in de literatuur als in de schilder- en beeldhouwkunst zijn sporen naliet. Het symbolisme laat zich samenvatten als een beweging die nog meer dan naar esthetiek naar een vorm van hogere of diepere betekenis zocht. De symbolisten kozen er bovendien voor om die betekenis niet zozeer te representeren, maar eerder te suggereren. Museum Beelden aan zee typeert George Minne als ‘een belangrijke voorloper en vertegenwoordiger van de zogenaamde ‘Ausdrucksplastik’. Door zich in te leven in de weergegeven lichaamshouding kon een toeschouwer op het spoor van de betekenis van een beeld komen. Minne’s werken handelen vaak over het dragen van een ongedefinieerde last. Zijn werk gold als voorstelling van gemoedstoestanden. Met zijn beelden van knielende jongelingen werd Minne wereldberoemd’ Lijden en pijn leveren vaak de grondstof tot mentale afzondering en het is fascinerend om vast te stellen dat de symbolistische kracht van sommige van Minne's werken een eeuw later nog steeds intact is. Eert 'L´homme à l'outre' (1897) op gratieuze wijze de zuiverende kracht van water of verspilt hij op een opstandige en carnaveleske manier een wijnzak? Hun betekenis kan niet zomaar vastgepind worden en dat is net wat vooral Minnes vroegere werk een tijdloos en grandioos karakter geeft.

Bronnen: Website Cutting Edge, Thomas Van Loocke en website Museum Beelden aan Zee Lit.: Leo van Puyvelde, George Minne, Brussel 1930, afb. 'Planche 21'

Herkomst: Volgens inzender afkomstig van een Gentse familie die het werk van de familie Minne kocht, rond 1960

€ 20.000,00
€ 20.000,00

Startbod: € 20.000