Lot 206
Jacob Cornelis Meijers (1858-1914)

Gezicht op de Villa Buitenzorg, Scheveningen (Badhuisweg 108)

gesigneerd en geannoteerd 'J.C. Meyers. / Architect.' (rechtsonder)

aquarel, 37x61 cm (met lijst: 66x88 cm)

Dit is een ontwerp-aquarel van de architect Jacob Cornelis Meijers (1858-1914). Hij ontwierp in 1908 deze villa 'Buitenzorg' aan de Badhuisweg in Scheveningen, op de plek waar in 1872 in opdracht van Abraham Adriaan Tuijt de villa 'Mignonnette' werd gebouwd, die later omgedoopt werd tot 'Buitenzorg'. Die villa werd in 1908 gesloopt, waarna deze vila dezelfde naam kreeg. In 1956 werd er het HoofdbedrijfschapAmbachten gevestigd. Ruim 20 jaar later werd het pand door een inbraak met brandstichting zo beschadigd dat het gesloopt moest worden. Op die plaats verscheen een nieuw wit kantoorgebouw.

Conditie: enkele vlekken, vergeeld (op de randen), verder goed

€ 700,00
€ 900,00

Startbod: € 600