Lot 110
Willem Bernardus IJzerdraad (1835-1907) naar Salomon Leonardus Verveer

De Boerenpoort in de St. Jacobstraat, Den Haag

gesigneerd en gedateerd in de druk 'SL Verveer / 60' (in de druk rechtsonder)

chromolitho, 35x25 cm (met lijst: 54,5x39,5 cm)

Een zelfde chromolitho staat afgebeeld in Chr. Lucht, S. Tas, E. van Voolen, H. Rooseboom, S. Wachlin in 'De gebroeders Verveer, Haagse meesters van de romantiek', Zutphen 2015, afb. nr. 33 op p. 57.

Het schilderij 'Eene poort in de St. Jacobstraat te 's Hage' (1860) door Salomon Verveer werd tijdens de Haagse Tentoonstelling van Levende Meesters in 1861 uitverkozen om als onderwerp van een premieplaat te dienen. Willem Bernardus IJzerdraad kreeg de opdracht om voor dit doel een chromolitho naar het paneeltje te vervaardigen.

Conditie: Klein krasje in papier midden onder en linksboven. Kreukje middenboven. Verder goed.

€ 300,00
€ 400,00

Startbod: € 160