Lot 253
Dons van der Gronden-Deppe (1931)

Winter in Combloux, Franse Alpen

gesigneerd 'D Deppe' (rechtsonder); annotatie en gedateerd 'Combloux 2000' (in pen op de achterzijde)

olieverf op papier, 38x28 cm (met lijst: 50x40 cm)

Conditie: Goed.

Dons van der Gronden-Deppe (Surabaya, Indonesië 1931) is de dochter van de Nederlandse architect Bernardus Wilhelmus Josephus (Robert) Deppe (Amsterdam 1902 - Chungkai, Thailand 1943), die in de jaren ’30 van de vorige eeuw op Java (Batavia) woonde. Deppe was een ontwerper van de Amsterdamse school. Dons kreeg tijdens haar schooltijd op het Kennemer Lyceum in Haarlem les van tekenleraar Anton Pieck en tevens van Henri Frédéric Boot. Op de Haagse Academie kreeg ze les van Rein Drayer, Willem Rozendaal, Wim Schofer, Hans Vogelpoel en Paul Citroen. Haar duin- en polderlandschappen vinden hun oorsprong in Wassenaar, Katwijk en Noordwijk, maar ook ver daarbuiten. Daarnaast schildert zij bloemen, stillevens, portretten en berglandschappen in de Franse Alpen.

€ 300,00
€ 400,00
€ 160,00

Hamerprijs: € 160