Lot 13
Algemene kunst- en antiekveiling - Maart 2019
Rudolf de Bruyn Ouboter (1894-1983)

Stilleven met druiven op witte schaal

rechtsonder get.

aquarel, 24,5x31,5 cm

Rudolf de Bruyn Ouboter probeerde in 1931 iets nieuws uit: een dekkende aquarel. Vanaf dat moment was hij verloren voor de olieverf. "Het verstilde oeuvre van De Bruyn Ouboter lijkt vanzelfsprekend tot stand te zijn gekomen, maar niets is minder waar. In werkelijkheid was De Bruyn Ouboter [...] bescheiden, een aarzelaar die zich steeds afvroeg waarom hij eigenlijk doorging met aquarelleren en die steevast aan het resultaat twijfelde." De Pulchri-expositie van 1994, ter gelegenheid van zijn honderdste geboortedag georganiseerd, bewees, volgens de kranten dat die artistieke onzekerheid op niets berustte.

€ 300,00
€ 500,00

Startbod: € 300