Lot 6
Christmas Auction - 12, 13 en 14 december 2018

Erwin Schnauder (1863-1925)

Portret van Adriaan Flaes (Den Helder 1862-Hamburg 19 april 1927)

rechtsonder get. en gedateerd '12

olieverf op doek, 144x83 cm

Adriaan Albert Flaes, geboren Den Helder 16 juni 1862, kapitein-luitenant ter zee (benoemd 1 mei 1905), later consul-generaal der Nederlanden te Hamburg 1913-1927, overleden Hamburg 19 april 1927. Bij Koninklijk Besluit van 10.01.1906 is hem vergunning verleend tot het aannemen van het officierskruis van de Orde van St Lazarus en Mauritius en bij Koninklijk Besluit van 13 mei 1912 idem voor het officierskruis van de Albrechtsorde. Met 2 buitenlandse decoraties, nl. de Orde van St. Mauritius en Lazarus van Italië; 3e decoratie in foto 3 (van het lot). De eerste decoratie is het Ereteken voor Belangrijke Krijgsbedrijven, de tweede is het Nederland Onderscheidingsteken voor Eervolle Langdurige dienst als Officier "Officierskruis", beide veel voorkomende Nederlandse militaire onderscheidingen. Op foto 4 is het officierskruis van de Albrechtsorde van het voormalig Koninkrijk Saksen afgebeeld, met name deze laatste orde is aan weinig Nederlanders toegekend.

€ 300,00
€ 500,00
€ 450,00

Hamerprijs: € 450