Lot 48
Nazomerveiling - augustus 2018
Henri Koetser (1878-1952)

Portret van Dorus Rijkers

linksboven get. en gedateerd 19.6.09

olieverf op board, 39,5x31 cm

Theodorus "Dorus" Rijkers (Den Helder, 27 januari 1847 - aldaar, 19 april 1928) is een van de bekendste redders van schipbreukelingen uit de Nederlandse geschiedenis. Zijn grootste faam als redder verwierf hij in 1887 met een aantal barre tochten als schipper op een zelfrichtende roeireddingboot van het NZHRM-reddingstation Nieuwediep (Den Helder) naar de Duitse bark Renown. Hij is verder vooral bekend geworden als "de Heldersche Mensenredder", symbool bij wervingsacties voor Nederlandse redders en reddingmaatschappijen.

€ 300,00
€ 400,00
€ 80,00

Hamerprijs: € 80