Lot 19
Zomerveiling juni 2018
Johannes Mattheus Graadt van Roggen (1867-1959)

'De Schot' aan de haven van Cassis sur Mer

linksonder get. en gedateerd 1947

olieverf op doek, 45,5x31,5 cm

Literatuur:

  • J. Louter, Adriaan van Dis, E. van Maarel, 'Volop zomer: schilderijen van Job Graadt van Roggen (1867-1959)', Alkmaar 2007, ill. p. 172.

Over dit portret van “de Schot” aan de haven van Cassis sur Mer: In de uitgave “Volop Zomer: schilderijen van Job Graadt van Roggen” - verschenen ter gelegenheid van enkele exposities in 2007/2008 over de schilder in o.a. Museum Kranenburgh in Bergen, het Drents Museum in Assen en het Marie Tak van Poortvliet Museum in Domburg - is op pag. 71 informatie over het schilderij te vinden en het is afgebeeld op pag. 172. In brieven aan zijn dochter vermeld Graadt van Roggen ontmoetingen met de (een) Schot. Een aantal werken van Graadt van Roggen (waaronder het betreffende) is via een legaat door de dochter nagelaten aan het Drents Museum. Het Drents Museum heeft de meeste werken later (eind jaren ’90) verkocht.

€ 800,00
€ 1.200,00